בדיקת שימושיות עיצוב ב-5 שניות

 

 

מי מאיתנו לא מבלה שעות ארוכות לאחר עיצוב של אתר, בחיפוש אחר אנשים תמימים שיגידו לו איך העיצוב יצא לדעתם ואיך אפשר לשפר. לרוב אנחנו גם נתייעץ גם בפורומים ולרוב האנשים שאנחנו נתייעץ איתם יהיו מומחים בנושא. אבל מה קורה שאנחנו רוצים להעביר את העיצוב שלנו מבחן של שימושיות (Usability), למבחן כזה אנחנו לא צריכים אנשי מקצוע אלא רק קהל רחב שיתן לנו חוות דעת על העיצוב. האתר Five Second Test, מבחן חמש שניות, מאפשר לכם לעלות תמונה של עיצוב ולאפשר לאנשים לתת לכם חוות דעת על העיצוב. ישנם שני מבחנים שהאתר מציע:

  • בדיקה קלאסית – בדיקה שבה יש לבוחן 5 שניות להביט באתר ולאחר מכן הוא צריך לתאר מה הוא זוכר שהוא ראה
  • בדיקת לחיצות – לבודק יש 5 שניות ללחוץ על העיצוב ולאחר מכן לאתר על מה הוא לחץ.

אני פרסמתי עיצוב שלי באתר הבדיקה ותוך יום בודד, בלי לפרסם את מיקום הבדיקה בשום מקום, כבר קיבלתי כ-15 תוצאות מאנשים שהסכימו לתת משוב על אתר רנדומלי. אני חושב שהכלי הזה מאוד שימושי וחשוב בתהליך בניית אתר. בדיקת שימושיות יכולה לתת לנו חומר למחשבה ולהראות לנו שמה שהתכוונו מבחינה גראפית אולי יצא לא טוב מבחינת השימושיות.

אני מזמין אותכם בנוסף לתת לי משוב על העיצוב של האתר שלי בלינק בדיקת אתר, תודה.

שתפו את הפוסט הזה:
http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/digg_48.png http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/myspace_48.png http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/bookmark_48.png http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/email_48.png http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/print_48.png

עוד באותו נושא:

 

דיון פתוח

מה אתם חושבים? רשמו את תגובתכם.

כתיבת תגובה

אבטחה: שאלת אבטחה

ניסיון