שינוי כתובות עם mod_rewrite

 

היום אני יעביר לכם מדריך בנושא שינוי כתובות אינטרנט בשימוש עם mod_rewrite. mod_rewrite הוא מודל של Apache, והוא מאפשר לנו לעבד בקשות URL שמגיעות לשרת ולהעביר אותם סדרת בדיקות עם ביטויים רגולריים.

אתחיל במאמר זה להסביר לכם למה אתם צריכים להשתמש בmod_rewrite, במאמר הבא שיפורסם ביום ראשון, אני אלמד ליישם את mod_rewrite.

סיבות לשימוש בmod_rewrite

ישנן שתי סיבות עיקריות לשימוש בmod_rewrite:

  • SEO – מנועי חיפוש אורגניים נותנים יחס מועדף לעמודים בעלי סיומת HTML מאשר לדפים בעלי סיומת PHP/ASP (כל דף שמעובד ע"י השרת) מכיוון ודפים העוברים עיבוד בצד שרת הם דינאמיים והתוכן בתוכם לא בהכרח מיוצר ע"י בן אדם (אלא ע"י המחשב), בעוד דף HTML הוא כביכול דף סטטי שלא משתנה. שימוש נוסף בשינוי כתובות עם mod_rewirte לטובת הSEO הוא שניתן להכניס כבר בURL את הכותרת של העמוד ובכך לקדם את הדף.
  • קישורים ידידותיים – קישורים שמכילים פרמטר רלוונטי לתוכן העמוד, הפרמטר נבחר אישית לכל עמוד ולכן הם קישורים שיותר קל לזכור, הם גם קישורים יותר יצוגיים (להדפסה על כרטיסי ביקור לדוגמא) במקום מס' ID "קר" שניתן ע"י המערכת.

בכדי להמחיש את הסיבות שפירטתי כאן, אני אתן לכם כמה דוגמאות:

דוגמאות

  • ברשתות חברתיות, החלפת פרמטר הID שלא שייך לתוכן העמוד עם שם של בעל העמוד:
http://www.facebook.com/profile.php?id=1059351503 =>
http://www.facebook.com/alonr1

פייסבוק יצאה במהלך הזה לפני כשלושה חודשים (13/6/2009) והמטרה הייתה להחליף את הקישורים לפרופילים בפייסבוק בקישורים ידידותיים, כאלה שכל אחד יכול לזכור. ניתן לראות דבר זהה גם בטוויטר.


  • באתרי תדמית, תוכן ושיווק, הכנסת הכותרת לתוך הכתובת של העמוד מועילה מאוד בקידום האתר:
http://www.bing.org.il/phpfilename.php?id=35 =>
http://www.bing.org.il/pages/אבטחת-אישים

תחת מילות החיפוש "אבטחת אישים", מנועי החיפוש האורגניים יעדיפו את הכתובת השניה על הראשונה, פשוט מכיוון והכתובת שלה יותר רלוונטית. ניתן לראות אפילו במאמר זה נעשה שימוש בmod_rewrite על מנת להציג את התאריך ואת כותרת המאמר בכתובת הURL (התיקיות שמופיעות לאחר הדומיין בכתובת אינן קיימות בשרת).

זה הכל למאמר זה, עכשיו אתם יודעים מה זה mod_rewrite ולמה כדאי להשתמש בו. במאמר הבא, נלמד ליישם שינוי כתובות בעזרת mod_rewrite.

שתפו את הפוסט הזה:
http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/digg_48.png http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/myspace_48.png http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/bookmark_48.png http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/email_48.png http://www.htm.co.il/wp-content/plugins/sociofluid/images/print_48.png

עוד באותו נושא:

 

דיון פתוח

מה אתם חושבים? רשמו את תגובתכם.

תגובות
בניית אתריםNo Gravatar 28 בינואר

היי
אני מתעסק בקידום אתרים
יש לי אתרים רבים שאני מאחסן בgodaddy שם אני גם יכול לעשות להם mod_rewrite ?
דרור

[תגובה]

אורן רוט

תלוי בגישות שלך בחשבון.

[תגובה]

אריהNo Gravatar 23 ביוני

ואני זקוק לבניית אתר

[תגובה]

ימי הולדתNo Gravatar 28 בנובמבר

תודה על הטיפים, איך אני מיישמת את זה בטוויטר

[תגובה]

Satellite tv softwareNo Gravatar 19 בינואר

איך זה עובד בדיוק צריך לדעת לתכנת ברמה טובה?

[תגובה]

כתיבת תגובה

אבטחה: שאלת אבטחה

ניסיון